Bezpieczeństwo Łańcucha Żywnościowego I Żywność Spersonalizowana

O projekcie

Czas trwania projektu: 01.02.2018-31.01.2021
Numer wniosku: RPKP.01.01.00-04-0004/17
Numer umowy: WP-II-E.433.1.101.2017
Wartość projektu: 25 293 088,51 zł

Dotacja EFRR: 24 218 218,23 zł

 

Cel projektu: poprawa jakości oraz poszerzenie możliwości prowadzenia badań naukowych zdefiniowanych we wspólnie opracowanej Agendzie Badawczej , w obszarze produkcji i bezpieczeństwa żywności oraz przemysłu spożywczego, które służyć mają zwiększeniu współpracy jednostek naukowych z przedsiębiorstwami i w konsekwencji doprowadzić do wzrostu konkurencyjności gospodarki województwa kujawsko-pomorskiego.

Projekt realizowany jest przez konsorcjum jednostek naukowych: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego - Lider, oraz Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. J.J. Śniadeckich w Bydgoszczy, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, w tym Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy i Wyższa Szkoła Zarządzania Środowiskiem w Tucholi.

Planowane efekty: Utworzonych lub doposażonych zostanie łącznie 14 Laboratoriów funkcjonujących w ramach 7 jednostek organizacyjnych (wydziałów) 4 Uczelni. Powstała w wyniku przedsięwzięcia infrastruktura B+R będzie dostępna dla podmiotów spoza konsorcjum, a dostęp do niej będzie udzielany na przejrzystych i niedyskryminacyjnych warunkach. Konsorcjum świadczyć będzie kompleksowe usługi w zakresie badawczo-rozwojowym, analitycznym i doradczym na rzecz przedsiębiorstw z branży żywnościowej, co przełoży się wprost na zwiększenie udziału przychodów z działalności B+R w całkowitych przychodach jednostek naukowych realizujących projekt.